Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ likwiduje narkobiznes

Data publikacji 27.09.2007

Kolejny cios w grupę narkotykowych dilerów zadał białostocki zarząd Centralnego Biura Śledczego. Zatrzymano piętnaście osób i zabezpieczono znaczne ilości marihuany, amfetaminy i tabletek ecstasy. Jak wynika z szacunków policjantów zajmujących się tą sprawą, grupa mogła wprowadzić do obrotu 8 kilogramów narkotyków i 10 tys. tabletek ecstasy.

Policjanci z białostockiego CBŚ razem z funkcjonariuszami z augustowskiej komendy powiatowej wkroczyli wczoraj do kilku mieszkań na terenie Augustowa. Zatrzymali tam pięciu mężczyzn podejrzewanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej handlem narkotykami. To kontynuacja sprawy, do której zatrzymano 10 innych mieszkańców tego miasta. Najmłodszy z nich ma 17, najstarszy 30 lat. Przy dilerach policjanci znaleźli marihuanę i amfetaminę, a w mieszkaniu jednego z nich sprzęt do ważenia, porcjowania i pakowania narkotyków. Zabezpieczono ponad 300 gramów marihuany, 100 gramów amfetaminy i 500 tabletek ecstasy.

Wśród zatrzymanych jest kurier, który dostarczał narkotyki z Warszawy. Przekazywał je dilerom, a ci z kolei rozprowadzali je po szkołach, dyskotekach i pubach na terenie Augustowa i całego województwa. Policjanci podejrzewają, że grupa działała przynajmniej od roku i mogła rozprowadzić co najmniej 3 kg amfetaminy, 5 kg marihuany i koło 10 tys. tabletek ecstasy.

Wszyscy zatrzymani wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Kodeks Karny przewiduje za to przestępstwo karę do 5 lat pozbawienia wolności. Ośmiu z dziesięciu wcześniej zatrzymanych zostało już tymczasowo aresztowanych. Jutro kolejnych pięciu zostanie doprowadzonych do suwalskiego sądu z wnioskiem o areszty.

Sprawa wciąż jest w toku, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Powrót na górę strony