Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani fałszerze banknotów

Data publikacji 25.03.2013

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn zatrzymanych przez wolskich policjantów w związku z podejrzeniem o podrabianie i wprowadzanie do obiegu podrobionych banknotów. Funkcjonariusze z Woli zabezpieczyli sprzęt komputerowy m.in. drukarki, które mogły służyć do popełniania przestępstw oraz banknoty o nominałach 10, 50 i 100 złotych. Za wprowadzanie w obieg fałszywych banknotów grozi kara do 10, a za podrabianie pieniędzy nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą zatrzymali dwie osoby podejrzewane o podrabianie i wprowadzanie do obiegu podrobionych banknotów. Zatrzymani to mieszkańcy województwa mazowieckiego, w wieku 22 i 31 lat.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów zajmujących się sprawą wynika, że mężczyźni mogli wprowadzać w obieg fałszywe banknoty również na terenie ościennych województw. Młodszy z mężczyzn został zatrzymany w jednym z mieszkań na Bemowie, gdzie dwukrotnie zapłacił za dostawę jedzenia podrobionymi banknotami 10 i 20- złotowymi. O fakcie tym policjantów powiadomił kierownik restauracji, który zorientował się, że pieniądze są fałszywe. Prowadząc dalsze czynności w tej sprawie funkcjonariusze ustalili osobę, od której podejrzany dostał banknoty. W tym samym dniu został zatrzymany także drugi z mężczyzn. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli sprzęt komputerowy m.in. drukarki, które mogły służyć do popełniania przestępstw.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie piętnaście banknotów o nominałach 10, 50 i 100 złotych, noszących ślady sfałszowania.

Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

W prokuraturze rejonowej 22-latek usłyszał zarzut wprowadzania do obiegu fałszywych banknotów, natomiast 31-latek zarzut podrabiania pieniędzy. Wobec niego sąd zastosował tymczasowy areszt. Za wprowadzanie w obieg fałszywych banknotów grozi kara do 10, a za podrabianie pieniędzy nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony