Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Maszt fotoradaru przekazany mazowieckiej Policji

Data publikacji 27.09.2007

Wczoraj Wójt Gminy Sterdyń (powiat sokołowski), przekazał w użytkowanie Policji, ufundowany przez samorząd maszt fotoradaru. Urządzenie zainstalowano w okolicach szkoły w Sterdyni przy drodze krajowej nr 63.

Przekazanie masztu połączone było z „Dniem Bezpieczeństwa w Szkole” zorganizowanym w Zespole Szkół w Sterdyni. Policjanci uczyli dzieci podstawowych przepisów ruchu drogowego i bezpiecznych zachowań na drodze. Przeprowadzili też wiele pogadanek, pokazów i konkursów. Zwycięzcy tych ostatnich otrzymali cenne nagrody.

Do wczoraj na Mazowszu zainstalowanych było 49 masztów fotoradarów, z których dwa ufundowane były przez władze samorządowe. Maszt w Sterdyni wartości prawie 22 tys. zł stanął przy szkole leżącej przy bardzo ruchliwej trasie krajowej nr 63. Zakup masztu to realizacja jednego z założeń rządowego programu "Razem Bezpieczniej" i przykład dobrej współpracy samorządu i Policji. Umowę o użyczeniu masztu Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadkom. Rafałowi Batkowskiemu przekazał Wójt Gminy Sterdyń Czesław Zalewski.

Powrót na górę strony