Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

23 przeszukania, 5 zatrzymanych i zabezpieczona kontrabanda

Data publikacji 27.03.2013

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie weszli wczoraj do 23 pomieszczeń w Lublinie i okolicach miasta. W efekcie przeprowadzonych przeszukań ujawniono i zabezpieczono blisko 37 tys. papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Zatrzymano 5 mężczyzn, mieszkańców Lublina i Zamościa, w wieku od 34 do 46 lat. Wczorajsza realizacja to efekt śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie w sprawie udziału w zorganizowanej grupie przestępczej wprowadzającej do obrotu wyroby tytoniowe bez oznaczeń znakami skarbowymi.

Wczoraj rano policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie, wspierani przez policjantów pionu kryminalnego KWP i KMP w Lublinie, weszli do 23 pomieszczeń w Lublinie i okolicach miasta. W efekcie prowadzonych przeszukań ujawniono i zabezpieczono 36 667 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Straty na szkodę Skarbu Państwa szacowane są na kwotę kilkuset tysięcy złotych.
 
Pochodzące z przemytu papierosy ukryte były głównie w garażach wynajmowanych  na osoby trzecie. Kontrabanda przemycana była do Polski z Kijowa. Bezakcyzowy towar wyrzucany był zazwyczaj z pociągu. Później organizowano transport i bezpieczne kryjówki. Z dziupli papierosy trafiały na lubelskie targowiska. 
 
Podczas wczorajszej realizacji policjanci zatrzymali pięć osób. To czterej mieszkańcy Lublina w wieku od 34 do 46 lat i 37-letni Zamościanin.  Trzech z zatrzymanych doprowadzonych zostało już do Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty. Jak wynika z ustaleń, w okresie od września 2010 r. do czerwca 2011 r., w ramach zorganizowanej grupy przestępczej nabywali, przewozili, przechowywali i wprowadzali do sprzedaży wyroby bezakcyzowe. Wobec podejrzanych zastosowane zostały dozory policji, poręczenia majątkowe w kwocie od 5 do 25 tys. zł oraz zakazy opuszczania kraju. Dwaj pozostali noc spędzili w policyjnym areszcie. Dzisiaj będą z nimi wykonywane dalsze czynności procesowe.
 
Wczorajsze działania to efekt śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie w sprawie udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu wprowadzanie do obrotu wyrobów tytoniowych bez oznaczeń znakami skarbowymi.
 
(KWP w Lublinie / mj)

Film 23 przeszukania, 5 zatrzymanych i zabezpieczona kontrabanda

Opis filmu: papierosy, tytoń, akcyza, przestępczość gospodarcza, zorganizowana grupa przestępcza


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik 23 przeszukania, 5 zatrzymanych i zabezpieczona kontrabanda (format flv - rozmiar 2.21 MB)

Powrót na górę strony