Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli kontrabandę

Data publikacji 27.03.2013

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali do kontroli vw passata. Wcześniejsze ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się i w samochodzie znaleziono papierosy bez polskich znaków akcyzy - w sumie blisko 10 tys. paczek. Policjanci z garwolińskiej komendy zabezpieczyli natomiast ponad 550 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz nielegalny alkohol.

Policjanci z radomskiej KMP zwalczający przestępczość gospodarczą, bazując na zdobytych informacjach operacyjnych, zatrzymali we wtorek na ulicy Żelaznej vw passata. W aucie znajdowały się worki z kontrabandą - papierosy znaleziono w bagażniku, na tylnych siedzeniach, a także z przodu, na miejscu pasażera. Właścicielem nielegalnego towaru okazał się 50-letni mieszkaniec Radomia. Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 10 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa przy wprowadzeniu takiej ilości papierosów do obrotu wyniosłoby ponad 100 tys. złotych. 50-latek odpowie za przestępstwo karno-skarbowe, za które oprócz odpowiedzialności karnej grozi także wysoka grzywna.

Natomiast wczoraj garwolińscy policjanci z zespołu dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją w pomieszczeniach mieszkalnych należących do mieszkanki Żelechowa ujawnili 554 paczki papierosów różnych marek pozbawionych polskich znaków akcyzy skarbowej oraz 15 litrów alkoholu również bez akcyzy. Straty skarbu państwa z tego tytułu mogły wynieść ponad 10 tys. zł. Sprawę do dalszego prowadzenia oraz zabezpieczone wyroby tytoniowe przekazano funkcjonariuszom Służby Celnej.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony