Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili mężczyznę

Data publikacji 28.03.2013

Policjanci z piekarskiej komendy, w ciągu kilku minut od napadu na 29-latka, zatrzymali trzech sprawców tego czynu. Napastnicy  pobili mężczyznę. Za popełnione przestępstwo grożą im kary do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 17.00, na terenie osiedla Andaluzja. Jak ustalili wyjaśniający sprawę policjanci, 29-letni mieszkaniec Chorzowa, robiący zakupy w jednym ze sklepów został zaczepiony, przez trzech nieznanych mu mężczyzn, a następnie przed placówką został pobity. Napastnicy po chwili swoją agresję przenieśli na stojący w pobliżu samochód osobowy, wybijając w nim szyby oraz uszkadzając karoserię.

Będąca na miejscu narzeczona pokrzywdzonego oraz świadkowie powiadomili dyżurnego piekarskiej komendy, który natychmiast skierował tam patrol interwencyjny. Policjanci dzięki pomocy świadków i dokładnym rysopisom sprawców potrzebowali zaledwie kilku minut, aby zatrzymać trzech napastników. Jak się okazało, wszyscy trzej mężczyźni, w wieku 20, 30 i 34 lat,  w przeszłości byli karani za podobne przestępstwa. Ponadto jeden z nich był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. W dniu dzisiejszym sąd zadecyduje o ich dalszym losie. Grożą im wieloletnie pobyty w więzieniu.

(KWP w Katowicach / pt)

Powrót na górę strony