Policjanci przedstawili podejrzanemu zarzut zabójstwa - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przedstawili podejrzanemu zarzut zabójstwa

Data publikacji 28.03.2013

Zatrzymany 52-latek usłyszał zarzut zabójstwa, za co grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie. O dalszym losie podejrzanego zadecyduje sąd. Prokurator i policjanci będą wnioskowali o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Dzisiaj (28.03) policjanci z komendy miejskiej w Bydgoszczy doprowadzili do prokuratury zatrzymanego 52-latka. Wcześniej, na podstawie zebranych materiałów, kryminalni przedstawili mężczyźnie zarzut zabójstwa. Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj o jego dalszym losie zadecyduje sąd, który rozpatrzy wniosek prokuratury i policjantów o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Za to przestępstwo grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło wczoraj rano w bydgoskim Fordonie. Około 8:40 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie z prośbą o interwencję. Natychmiast na miejsce skierowano patrole mundurowych. W domu funkcjonariusze znaleźli ciało 47-letniej kobiety, która posiadała liczne obrażenia.

Krótko po tym, policjanci zatrzymali do sprawy 52-letniego mężczyznę, który zdążył uciec z mieszkania. Badanie trzeźwości wykazało, że zatrzymany ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie. Kryminalni zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny i przesłuchali świadków. Prowadzone śledztwo wyjaśni przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja