Oszust internetowy wyłudził pieniądze od blisko 100 osób - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust internetowy wyłudził pieniądze od blisko 100 osób

Data publikacji 28.03.2013

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne oszustwa internetowe. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna na jednym z internetowych portali aukcyjnych oferował doładowania telefonów po atrakcyjnych cenach. Jednak osoby, które je kupiły, kodów do usługi nie dostawały. Teraz za czyny, o które jest podejrzany, mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o liczne oszustwa przy wykorzystaniu jednego z portali aukcyjnych. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego.

Do zatrzymania doszło w miejscu zamieszkania mężczyzny. Jak ustalili policjanci, podejrzany na jednym z popularnych aukcyjnych portali internetowych oferował do sprzedaży w bardzo atrakcyjnych cenach kody doładowujące indywidualne konta telefonów komórkowych. Jednak osoby poszkodowane po dokonaniu zakupu i przelaniu środków finansowych na osobiste konto mężczyzny, kupionych kodów nie otrzymywały. Na chwilę obecną funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili blisko 100 osób poszkodowanych z terenu całego kraju.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. czy zatrzymany nie maił na swoim koncie innych tego typu przestępstw.

Sąd zastosował już wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za oszustwa grozi mu teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / pt)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja