Dziupla samochodowa - zlikwidowana - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dziupla samochodowa - zlikwidowana

Data publikacji 28.03.2013

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wraz z policjantami z Dębna zlikwidowali dziuplę samochodową, w której 24-latek przechowywał dużą ilość części samochodowych z aut kradzionych prawdopodobnie z terenu Niemiec. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn którzy, usłyszeli już zarzuty. Za paserstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Dziś zapadnie decyzja co do środka zapobiegawczego.

Funkcjonariusze ze Szczecina i Dębna, na podstawie przeprowadzonych działań operacyjnych, ujawnili dziuplę, która znajdowała się w hali magazynowej w Dębnie. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych mundurowi znaleźli dużą ilość części samochodowych, co do których na podstawie ujawnionych numerów identyfikacyjnych producenta istnieje podejrzenie, że pochodzą z pojazdów utraconych w wyniku przestępstwa na terenie Niemiec. Policjanci ustalili, że 24-latek wynajmował od innego mężczyzny pomieszczenia mieszkalne i część hali, w której znaleziono te przedmioty.

Funkcjonariusze w tej sprawie przeprowadzili szereg czynności i zabezpieczyli odnalezione części samochodowe z pięciu samochodów, które pochodzą z kradzieży. Policjanci identyfikują teraz i przyporządkowują pozostałe ujawnione części do numerów VIN pojazdów.

Mężczyznom został przedstawiony zarzut paserstwa, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dziś ma zapaść decyzja co do środków zapobiegawczych zastosowanych wobec tych sprawców.

(KWP w Szczecinie / pt)

Powrót na górę strony
Polska Policja