Pościg za przemytnikiem papierosów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za przemytnikiem papierosów

Data publikacji 28.03.2013

Policjanci nowodworskiej prewencji zatrzymali 28-letniego Stanisława P., mieszkańca powiatu sandomierskiego, który podejrzany jest o przewożenie wyrobów tytoniowych bez akcyzy. W sumie mundurowi zabezpieczyli 15 tysięcy paczek papierosów. 28-latek usłyszał już zarzut przewożenia wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 25/26 marca, na jednej z ulic Modlina Twierdzy, policjanci nowodworskiej prewencji podjęli kontrolę dostawczego forda. Kierowca samochodu zamiast się zatrzymać gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast przystąpili do pościgu, który zakończył się na początku Łomianek. Tam kierowca porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo w zarośla. Po kilkunastu metrach funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę.
W trakcie dalszych czynności prowadzonych przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą okazało się, że 28-latek przewoził 15 tys. paczek papierosów bez akcyzy, prawdopodobnie pochodzących z przemytu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do celi.

Oprócz nielegalnego towaru policjanci zabezpieczyli również fałszywe tablice rejestracyjne, które znajdowały się w samochodzie. Zatrzymany 28-latek trafił do prokuratora, który zastosował wobec niego dozór policji.

Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa przy wprowadzeniu takiej ilości papierosów do obrotu wyniosłoby ponad 200 tys. złotych. 28-latek odpowie za przestępstwo karno-skarbowe, za które oprócz odpowiedzialności karnej grozi także wysoka grzywna.

(KSP / pt)

Powrót na górę strony
Polska Policja