Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradł TIR-a i wpadł

Data publikacji 27.09.2007

Skradzionego Tira z butelkowaną wodą mineralną i chemikaliami wartości 400 tys. zł odnaleźli siedleccy policjanci. W dziupli oprócz ciężarówki zabezpieczyli dwa Ople Omega z wyciętymi numerami nadwozia. Zatrzymany też został 26 – letni mężczyzna, który odpowie teraz za kradzież z włamaniem. Sprawa ma charakter rozwojowy.

We wrześniu siedleccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży dwóch wypełnionych towarem TIR-ów. W jednym znajdowała się francuska woda mineralna w drugim chemikalia -otwar łącznej wartości 400 tys. zł. Po kilku dniach, do jednego z poszkodowanych zadzwonił mężczyzna z propozycją odsprzedania skradzionych samochodów.

Dzięki dobremu rozpoznaniu, funkcjonariusze dotarli do posesji na której w zagajniku stał ukryty, skradziony TIR. Na posesji oprócz samochodu funkcjonariusze odnaleźli stosy towarów pochodzących z kradzieży oraz dwa samochody Opel Omega z wyciętymi numerami nadwozia. Chemikalia i butelkowana woda mineralna leżały w stodole oraz na małej polance na tyłach zabudowań gospodarczych. Policjanci przygotowali zasadzkę i czekali. Po kilku godzinach przy skradzionym aucie pojawił się młody mężczyzna. Gdy próbował odjechać, został obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazało posesja na której znajdowały się przedmioty z kradzieży należała do dziadka zatrzymanego mężczyzny.

26 - latek odpowie teraz za kradzież z włamaniem. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.
Powrót na górę strony