Mundurowi uratowali życie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi uratowali życie

Data publikacji 29.03.2013

Policjanci z Gryfina narażając własne życie uratowali mężczyznę, pod którym załamał się lód. Błyskawiczna reakcja mundurowych i profesjonalnie przeprowadzona przez nich akcja ratownicza pozwoliła na uniknięcie tragedii.

Do zdarzenia doszło w rejonie byłej strzelnicy w Gryfinie. Przed godz. 17:00 dyżurny komendy  policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o topiącym się mężczyźnie, pod którym na jednym ze stawów  załamał się lód.

Na miejsce natychmiast  pojechali  funkcjonariusze z gryfińskiego Ogniwa  Patrolowo – Interencyjnego. W wodzie, w odległości około 30 metrów od brzegu  znajdował się mężczyzna utrzymujący się na powierzchni w miejscu, gdzie załamał się pod nim lód. Policjanci nie zastanawiając się  ani chwili natychmiast przystąpili do akcji ratowniczej.  Nie mając przy sobie specjalistycznego sprzętu natychmiast  przystąpili do działania wykorzystując to, co mieli pod ręką. Związali część swojego umundurowania, pasy służbowe, linkę samochodową, wykorzystali także smycze od przypadkowych ludzi spacerujących  w pobliżu z psami. Asekurując się wzajemnie, przy użyciu prowizorycznie zrobionej liny czołgali się po lodzie, zbliżając się powoli do tonącego. Po kilku minutach wyciągnęli zszokowanego mężczyznę  na brzeg. 

Uratowanym okazał się 42-letni  mieszkaniec Gryfina. Oświadczył, że  przyszedł z psem na spacer, w pewnym momencie czworonóg wbiegł na  zamarznięty staw i lód się pod nim załamał . Mężczyzna chcąc uratować psa, sam wpadł do wody.

Błyskawiczna i profesjonalna  reakcja policjantów  pozwoliła uratować życie 42-latkowi  jeszcze przed  przybyciem innych służb. Mokrego i zziębniętego mieszkańca Gryfina  mundurowi przekazali pod opiekę lekarzy.

Jeden z  policjantów biorących udział w akcji ratowniczej  już po  raz drugi uratował ludzkie życie.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja