Podrobione zegarki i odzież za 1,6 mln złotych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobione zegarki i odzież za 1,6 mln złotych

Data publikacji 29.03.2013

Kolejny raz policjanci, specjaliści do walki z przestępczością gospodarczą z Pragi Północ uderzyli w handel podróbkami. Policjanci zabezpieczyli towar, który szacuje się na wartość obrotową ponad 1 600.000 zł. Wyroby okazały się podróbkami, bezprawnie opatrzonymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Obywatel Rosji usłyszał już zarzut wprowadzenia do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym.

Północnoprascy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych zabezpieczyli od 47-letniego obywatela Rosji towar, który od razy zwrócił ich uwagę. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu zawartości torebek, w których znajdował się towar, okazało się, że artykuły sprzedawane przez mężczyznę mają zastrzeżone znaki towarowe. Oferowane do sprzedaży zegarki i odzież nie miały wiele wspólnego z oryginałami.

Policjanci zabezpieczyli towar o wartości obrotowej ponad 1 600.000 złotych. Podróbki nie trafią do klientów, a jego właściciel usłyszał zarzut nielegalnego wprowadzenia do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym.

Zgodnie z artykułem 305 ust. 1 Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej za wprowadzenie do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)
 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja