Jego pasją jest hokej - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jego pasją jest hokej

Data publikacji 29.03.2013

Na co dzień policjant wydziału prewencji oraz instruktor taktyki i techniki interwencji w siemianowickiej komendzie. W czasie wolnym od służby bramkarz drużyny hokejowej „Naprzód Janów”. Sierżant sztabowy Damian Plutecki, wspólnie ze swoją drużyną, ma na koncie wiele sukcesów. Wczoraj towarzyszyliśmy mu podczas meczu sparingowego.

Sierżant sztabowy Damian Plutecki służbę w Policji rozpoczął w 2001 roku w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach. Do siemianowickiej komendy trafił pięć lat później, gdzie do dzisiaj pracuje w wydziale prewencji. Przygodę z hokejem na lodzie rozpoczął w dzieciństwie. Jako 8-latek wybrał się z kolegami z klasy na janowskie lodowisko „Jantor”, aby popatrzeć na zawodowców. Od tamtej chwili złapał bakcyla. Pierwsze łyżwy dostał od rodziców i od tego momentu rozpoczął intensywne treningi w klubie „Naprzód Janów”, w którego barwach gra do teraz, a więc już 25 lat. Przez pierwszy rok treningów grał jako tzw. zawodnik w polu. Później postanowił zostać bramkarzem. Do dzisiejszego dnia uniemożliwia zdobycie bramek przeciwnikom. Jako junior był reprezentantem kadry Śląska oraz Polski. Ma na swoim koncie dwukrotne Wicemistrzostwo Polski Juniorów. W tej samej kategorii wiekowej zdobył także tytuł najlepszego bramkarza w dwóch turniejach międzynarodowych. Dzisiaj gra w dwóch ligach: amatorskiej i open w drużynie ADH „Naprzód Janów” - czyli amatorskiej lidze hokeja.

Wspólnie z kolegami z drużyny, nie tylko rozgrywa standardowe mecze ligowe, lecz także udziela się charytatywnie. Za przykład może posłużyć tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w trakcie której rozegrał hokejowy mecz przyjaźni wspólnie z pierwszoligowymi piłkarzami oraz polskimi artystami. Sierżant, wspólnie ze swoją drużyną, ma do rozegrania w tym sezonie w lidze open jeszcze jeden mecz. Póki co, tabela dotychczasowych wyników wskazuje, że plasują się na pierwszym miejscu.
 
Damianowi i jego drużynie życzymy wielu sukcesów!

 (KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja