Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wynieśli z płonącego mieszkania dwie osoby

Data publikacji 29.03.2013

St. post. Marek Wołkowicz i st. sierż. Andrzej Stępień z Namysłowa narażając własne życie i zdrowie ewakuowali z płonącego mieszkania dwie osoby. Mężczyźni są pod opieką lekarzy. Ich życiu nic nie zagraża.

Dyżurny namysłowskiej Policji odebrał zgłoszenie o wydobywającym się dymie z budynku przy Placu Wolności w Namysłowie. Na miejsce wysłał st. sierż. Andrzeja Stępnia i st. post. Marka Wołkowicza. Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie - klatka budynku była zadymiona. Kobiety, które poinformowały o zdarzeniu oświadczyły, że widziały dym na strychu. Jednak po otwarciu drzwi od wewnątrz budynku przez jednego z mieszkańców okazało się, że dym wydobywa się z mieszkania. Policjanci ustalili, że w mieszkaniu tym może przebywać mężczyzna. Po chwili funkcjonariusze usłyszeli dochodzące z mieszkania odgłosy.

Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia znajdującej się wewnątrz osoby policjanci natychmiast weszli do mieszkania. Na podłodze leżał mężczyzna. Funkcjonariusze wyciągnęli  poszkodowanego na korytarz. Jeszcze przed przybyciem straży pożarnej policjanci ewakuowali z płonącego mieszkania drugiego mężczyznę i ugasili powstałe ognisko pożaru. Ewakuowanym mężczyznom funkcjonariusze udzielili pierwszej pomocy medycznej. Przybyła na miejsce karetka pogotowia zabrała obu mężczyzn do szpitala na badania.

Na sesji rady powiatu Starosta Powiatowy Julian Kruszyński złożył na ręce Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Namysłowie mł. insp. Zbigniewa Dychusa serdeczne gratulacje za akt odwagi i bohaterstwo jakiego dokonali Policjanci st.sierż. Andrzej Stępień i post. Marek Wołkowicz z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie.

Do Komendanta Powiatowego Policji w Namysłowie mł.insp. Arkadiusza Biedy wpłynęły również gratulacje od Z-cy Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie za bohaterską postawę policjantów biorących udział w akcji ratowniczej.

(KWP w Opolu / mw)

  • Podziękowanie od starosty
  • Podziękowanie od strażaków
Powrót na górę strony