Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali sześciu członków grupy zajmującej się włamaniami do mieszkań, straty sięgają 15 tys. złotych

Data publikacji 29.03.2013

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie i Posterunku Policji we Fromborku zatrzymali sześciu młodych mężczyzn, którzy od co najmniej dwóch lat włamywali się do obiektów gospodarczych oraz mieszkań na terenie powiatu braniewskiego. Zainteresowaniem podejrzanych cieszyły się przede wszystkim elektronarzędzia, sprzęt RTV, paliwo. Straty oszacowano na 15 tys. złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

W dniach 25 - 27 marca br. policjanci z Braniewa i Fromborka zatrzymali sześć osób, które systematycznie od 2011 roku włamywały się do obiektów gospodarczych i mieszkań na terenie Braniewa, Fromborka i okolic. Zainteresowaniem sprawców cieszyły się m.in. elektronarzędzia, sprzęt RTV, paliwo, klucze mechaniczne. Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzani zabierali też wyroby z metali kolorowych, które następnie sprzedawali w punktach skupu złomu. Suma strat, które ponieśli prywatni właściciele, to około 15 tys. złotych.  Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Funkcjonariusze zabezpieczyli również pojazd, którym poruszali się mężczyźni. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Podejrzanym w wieku od 18 do 22 lat grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O losie ich 16-letniego “wspólnika” zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich. 

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja