Zabezpieczono ponad 118 kg nielegalnej tabaki - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono ponad 118 kg nielegalnej tabaki

Data publikacji 29.03.2013

Kryminalni z Golubia-Dobrzynia znaleźli i zabezpieczyli w jednym z gospodarstw na terenie gminy Kowalewa Pomorskiego ponad 118 kg nielegalnej tabaki. "Towar" trafiając na rynek naraziłby Skarb Państwa na straty wynoszące ponad 56 tysięcy złotych. Zamieszany w sprawę 21-latek, będzie odpowiadał za złamanie przepisów kodeksu karnego skarbowego.

Kryminalni z Golubia-Dobrzynia uzyskali informację, że w jednym z gospodarstw na terenie gminy Kowalewa Pomorskiego może znajdować się nielegalna tabaka. Na tej podstawie policjanci przeszukali budynki pod wskazanym adresem. I tym razem ustalenia ich potwierdziły się. Funkcjonariusze znaleźli na strychu budynku gospodarczego 11 worków oraz uformowany nasyp, gdzie znajdowało się łącznie ponad 118 kg nielegalnego tytoniu. Policjanci zabezpieczyli dodatkowo maszynkę do cięcia suszu oraz komputer, w którym śledczy będą sprawdzać czy mężczyzna oferował tabakę do sprzedaży. W momencie, gdyby trafiła na rynek Skarb Państwa straciłby ponad 56 tysięcy złotych z powodu nieopłacenia podatku akcyzowego.

Kryminalni zatrzymali do sprawy 21-latka, który noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj (29 marca) usłyszał zarzut nielegalnego posiadania tytoniu za co grozi mu kara grzywny do 720 stawek dziennych, bądź kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja