Zatrzymany za czynną napaść na funkcjonariusza policji i kradzież z włamaniem - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za czynną napaść na funkcjonariusza policji i kradzież z włamaniem

Data publikacji 30.03.2013

Policjanci z Opola zatrzymali 34-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego, pod zarzutem kradzieży z włamaniem do domku jednorodzinnego i czynnej napaści na funkcjonariusza policji. Za takie czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

27 marca dyżurny Komendy Miejskiej w Opolu otrzymał zgłoszenie o podejrzanie zachowującym się mężczyźnie, który wypłaca pieniądze z bankomatu w Opolu przy ul. Chabrów. Na miejsce udali się funkcjonariusze operacyjni Komisariatu II w Opolu, którzy po wjeździe na parking obok bankomatu, zauważyli osobę w kominiarce, która na ich widok zaczęła uciekać w kierunku kortów tenisowych. Podczas pościgu mężczyzna nie reagował na polecenia policjantów. Jeden z funkcjonariuszy ujął sprawcę, kiedy ten próbował przeskoczyć przez płot. Napastnik przewrócił policjanta na ziemię, kilkakrotnie uderzył w głowę i twarz. Próbował również dusić funkcjonariusza przy pomocy drutu. Funkcjonariusze obezwładnili i zatrzymali podejrzewanego.

Po zatrzymaniu napastnika okazało się, że w trakcie ucieczki powyrzucał on karty bankomatowe, które jak ustalili policjanci z KMP w Opolu mogły pochodzić z kradzieży z włamaniem do domku jednorodzinnego na terenie Opola. Jak ustalono przy użyciu tych kart 34-latek miał wypłacić pieniądze z konta pokrzywdzonych. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza policji i kradzieży z włamaniem . Za takie czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dziś Sąd zastosował wobec podejrzanego mężczyzny areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Policjanci przewidują dalszy rozwój sprawy.

 

 

 

źródło: Zespół Prasowy KWP w Opolu

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja