Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali transport 4900 paczek papierosów bez akcyzy

Data publikacji 30.03.2013

W ręce policjantów z drogówki oraz funkcjonariuszy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wpadł kurier, który nielegalnie przewoził hurtową ilość papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Policjanci zabezpieczyli w sumie 4900 paczek. 59-letni Leszek S. z województwa łódzkiego usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego związanego z przewożeniem nielegalnych towarów. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

Funkcjonariusze z drogówki patrolowali drogi i trasy powiatu mińskiego. W Kałuszynie na ulicy Warszawskiej zauważyli renault na łódzkich tablicach rejestracyjnych, które postanowili zatrzymać do kontroli. Zachodziło bowiem podejrzenie, że w samochodzie są przewożone zabronione przez prawo towary.

Policjanci dali sygnał kierowcy, aby ten zjechał na pobocze. Po sprawdzeniu auta, okazało się, że w bagażniku znajdują się pakunki pełne papierosów bez polskich znaków akcyzy. Po przeliczeniu towaru, okazało się, że transport liczył 4900 paczek papierosów. Właściciela trefnego towaru zatrzymano i zabrano do Komendy.

Pakunki złożono w depozycie, a ich właściciel trafił na przesłuchanie. 59-letni Leszek S. mieszkaniec województwa łódzkiego usłyszał zarzut nielegalnego przewożenia towarów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze grzywny.

Dzięki udanej akcji policjantów z drogówki, udało się zapobiec wprowadzeniu towaru na rynek. Gdyby papierosy trafiły do sprzedaży, to Państwo straciłoby nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych z tytułu niezapłaconej akcyzy.

źródło: KSP


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.32 MB)

Powrót na górę strony