Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków

Data publikacji 30.03.2013

29-latek podejrzany o przestesptwa narkotykowe wpadł w ręce kryminalnych z bydgoskiego Fordonu. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli ponad 1300 gramów narkotyków. Za handel i posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi do 10 lat więzienia.

Kryminalni z bydgoskiego Fordonu zatrzymali podejrzanego o handel narkotykami. Realizacja sprawy była możliwa dzięki wcześniej uzyskanym informacjom. W czwartek (28.03.13) po południu policjanci weszli do jednego z mieszkań przy ulicy Swobodnej. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli 1300 g suszu roślinnego, 0,25g białego proszku, 280 g białej substancji w postaci kryształków, wagę elektroniczną oraz pieniądze w kwocie ponad 1200 złotych. Przebywający w mieszkaniu 29-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Przeprowadzone już w laboratorium kryminalistycznym badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje to między innymi marihuana i amfetamina. Policyjni chemicy badają również znalezione u mieszkańca Fordonu białe kryształki. Dopiero specjalistyczna ekspertyza pozwoli ustalić czy jest to środek odurzający. Na podstawie zgromadzonych materiałów śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty handlu oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. Za te przestępstwa podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP Bydgoszcz

Powrót na górę strony
Polska Policja