Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Świąteczna dostawa" w rękach Policji

Data publikacji 01.04.2013

O wyjątkowym pechu na dzień przed świętami może mówić mieszkaniec gminy Kruszwica. Wpadł on z dużą ilością narkotyków w ręce policjantów. Zatrzymanie, zarzuty oraz decyzja o areszcie tymczasowym nastąpiły tego samego dnia. Diler nie spodziewał się zapewne, że dni świąteczne i nie tylko te spędzi w areszcie.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu inowrocławskiej Policji, zajmujący się zwalczaniem procederu narkotykowego, od dłuższego czasu byli na tropie handlarza narkotyków. Posiadając konkretne informacje o dilerze, w dniu (30.03.2013r.) wcześnie rano przystąpili do działań. Mundurowi weszli do domu 41- letniego mieszkańca gminy Kruszwica. Tam podczas przeszukania znaleźli i zabezpieczyli 116 gram amfetaminy, ponad pół kilograma masy amfetaminowej, 88 gram marihuany oraz 156 sztuk tabletek niewiadomego pochodzenia. Znaleziono także u niego 8 sztuk amunicji różnego kalibru.

Posiadacz nielegalnych rzeczy trafił do policyjnego aresztu. Szczegółowym badaniem zabezpieczonych środków zajmą się specjaliści laboratorium kryminalistycznego. Zatrzymanemu mężczyźnie jeszcze (30.03.2013r.) prokurator postawił zarzuty handlu oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna odpowie również za posiadanie amunicji. Zebrane dowody wraz z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny trafiły do sądu. Jego decyzją 41 – latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Za handel i posiadanie znacznych ilości narkotyków podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast za posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP Bydgoszcz

Powrót na górę strony