Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy napadu

Data publikacji 01.04.2013

Toruńscy kryminalni zatrzymali sprawców napadu na 93-letnią kobietę. Usłyszeli już zarzut dokonania rozboju w sposób zagrażający życiu i zdrowiu. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek (28.01.) dyżurny policji w Toruniu odebrał telefon alarmowy, w którym mężczyzna poinformował go o odnalezieniu ciała 93-letniej sąsiadki. Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili ten fakt. Zabezpieczone przez kryminalnych ślady mogły świadczyć o tym, że w mieszkaniu kobiety doszło do włamania. Od momentu zgłoszenia policjanci nieprzerwanie pracowali nad tą sprawą. Zabezpieczali kolejne dowody, monitoringi, przesłuchiwali kolejne osoby, które mogłyby coś wiedzieć na temat tego zdarzenia. Efektem ich pracy było wytypowanie dwójki sprawców. Po około dobie od zgłoszenia doszło do ich zatrzymania.

Podczas przeszukania zajmowanego przez nich mieszkania w Chełmży policjanci odnaleźli zrabowane pieniądze. Dodatkowo zabezpieczyli pralkę i kino domowe, które para zdążyła już kupić za pieniądze zabrane kobiecie. Oboje trafili do policyjnej celi. Zatrzymani to 40- latka z Torunia i 41-letni mieszkaniec Chełmży. W minioną sobotę (30.03.) policjanci doprowadzili ich przed oblicze prokuratora, który przedstawił im m.in. zarzut dokonania rozboju w sposób zagrażający życiu. Decyzją sądu zatrzymani najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Teraz może im grozić do 12 lat więzienia.

źródło: KWP Bydgoszcz

Powrót na górę strony