Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za napady na kobiety

Data publikacji 28.09.2007

32 – letniego mieszkańca miechowskiego osiedla zatrzymali bytomscy policjanci. Mężczyzna podejrzany jest o szereg napadów na kobiety w Bytomiu i kradzież torebek. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Od jakiegoś czasu policjanci z Bytomia pracowali nad sprawą pięciu napadów na kobiety do jakich doszło w okresie od marca do lipca br. w rejonie ulicy Felińskiego w Bytomiu. Sprawca atakował wczesnym rankiem albo późną nocą, kiedy kobiety szły do pracy lub z niej wracały. Przewracając lub używając gazu łzawiącego obezwładniał swoje ofiary i wyrywał im torebki. By nie zostać rozpoznanym każdorazowo maskował się przy pomocy kominiarki.

Skrupulatna analiza i przeprowadzone typowania tym razem okazały się trafne. Doprowadziły one policjantów do 32 – letniego mieszkańca osiedla w rejonie którego dochodziło do napadów. W mieszkaniu Roberta P. funkcjonariusze znaleźli damskie torby i torebki, dokumenty, telefony komórkowe i wartościowe przedmioty należące do napadniętych kobiet. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Robertowi P. grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony