Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na taksówkarza, teraz za to odpowie

Data publikacji 02.04.2013

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o rozbój na 62–letnim taksówkarzu, do którego doszło na terenie gminy Korfantów. Funkcjonariusze odzyskali skradziony samochód. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

28 marca br. około 6:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nysie został telefonicznie powiadomiony o rozboju do jakiego doszło na terenie Przechodu (gm. Korfantów). Skierowany na miejsce policyjny patrol ustalił, że podejrzewany o to przestępstwo mężczyzna będąc w Opolu wezwał taksówkę, która miała go przewieźć na teren gminy Korfantów. Na terenie tej gminy miał dopuścić się rozboju na kierowcy, w wyniku którego skradł poszkodowanemu samochód. 62- latkowi udało się uciec, a sprawca kierując skradzionym samochodem odjechał w kierunku Prudnika.

W trakcie śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Nysie policjanci z Korfantowa wytypowali podejrzewanegho. Już kilka godzin po zdarzeniu, dzięki współpracy z Komendą Powiatową Policji w Prudniku, mężczyzna został zatrzymany przez prudnickich policjantów.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 42-letniemu mężczyźnie zarzutu rozboju. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.13 MB)

Powrót na górę strony