Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany transport 4900 paczek papierosów bez akcyzy

Data publikacji 03.04.2013

W ręce policjantów wpadł kurier, który nielegalnie przewoził hurtową ilość papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Zabezpieczono w sumie 4900 paczek. 59-letni Leszek S. usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego związanego z przewożeniem nielegalnych towarów. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

Funkcjonariusze z drogówki patrolowali drogi  i trasy powiatu mińskiego. W Kałuszynie, na ulicy Warszawskiej, zauważyli renault na łódzkich tablicach rejestracyjnych, które postanowili zatrzymać do kontroli, zachodziło bowiem podejrzenie, że w samochodzie są przewożone zabronione przez prawo towary.

Policjanci dali sygnał kierowcy, aby ten zjechał na pobocze. Po sprawdzeniu auta, okazało się, że w bagażniku znajdują się pakunki pełne papierosów bez polskich znaków akcyzy. Po przeliczeniu towaru, okazało się, że transport liczył 4900 paczek papierosów. Właściciela trefnego towaru zatrzymano i zabrano do Komendy.

Pakunki złożono w depozycie, a ich właściciel trafił na przesłuchanie. 59-letni Leszek S. mieszkaniec województwa łódzkiego usłyszał zarzut nielegalnego przewożenia towarów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze grzywny.

Dzięki udanej akcji policjantów z drogówki, udało się zapobiec wprowadzeniu towaru na rynek. Gdyby papierosy trafiły do sprzedaży, to Państwo straciłoby nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych z tytułu niezapłaconej akcyzy.

(KSP / mg)
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.32 MB)

Powrót na górę strony