Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani fałszywi krewni

Data publikacji 03.04.2013

Odpowiedzialnym zachowaniem wykazała się 84–letnia mieszkanka Ochoty, która nie dała oszukać się metodą na wnuczka. 28 i 26-latek próbowali wyłudzić od niej 20 tys. złotych, kobieta jednak nie dała wiary słowom jednego z mężczyzn i o całym zdarzeniu powiadomiła policję. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu mężczyźni trafili do policyjnej celi. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Kilka dni temu na numer alarmowy zadzwoniła 84-letnia mieszkanka Ochoty, która poinformowała funkcjonariuszy, że prawdopodobnie ktoś próbuje wyłudzić od niej pieniądze. Jak ustalili policjanci, ze starszą panią skontaktował się mężczyzna podający się za jej kuzyna. W trakcie telefonicznej rozmowy poprosił o pożyczenie 20 tys. złotych, które były mu pilnie potrzebne. Kobieta jednak nie dała wiary słowom mężczyzny i o całym zdarzeniu powiadomiła policjantów z Ochoty.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zadziałali błyskawicznie i zatrzymali oszustów. 28 i 26-latek wpadli w ręce policjantów w momencie, kiedy przyszli odebrać pieniądze. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 26 i 28-latka trzymiesięczny areszt. Za próbę oszustwa grozi kara do 8 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy. Nie wykluczone, że mężczyźni niebawem usłyszą kolejne zarzuty.

Pamiętaj!

W przypadku nagłej pożyczki:

  • Bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomym,
  • Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz. Nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych lub ich przyjaciół,
  • Zawsze potwierdzaj "prośbę o pomoc", kontaktując się z Twoim bliskim: wykonaj telefon lub skontaktuj się bezpośrednio,
  • Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i podejrzewasz, że to może być oszust - koniecznie powiadom Policję – pod numerami alarmowymi 997 lub 112.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony