Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlecił zabójstwo przyszłego zięcia

Data publikacji 28.09.2007

51-letniego mężczyznę - zleceniodawcę płatnego zabójstwa swojego przyszłego zięcia zatrzymali lubelscy policjanci. W zasadzkę wpadł także Sebastian W., który podjął się wykonania zlecenia oraz 26-letnia kobieta, która pośredniczyła w wynajęciu przyszłego zabójcy.

Wieczorem na telefon alarmowy Policji zadzwoniła młoda kobieta informując, że jej ojciec prawdopodobnie zlecił zatrucie jej chłopaka. Dziewczyna wspomniała, że sprawca został wyszukany i nakłoniony do przestępstwa przez znaną jej 26-letnią kobietę, która pomogła jej ojcu w znalezieniu i wynajęciu przyszłego zabójcy.

Podczas zorganizowanej zasadzki na ulicy Górskiej w Lublinie policjanci zatrzymali 26-letnią Anetę S. oraz 22-letniego Sebastiana W. – mężczyznę, który podjął się wykonania zlecenia. W trakcie przeszukania mieszkania 22-latka policjanci ujawnili i zabezpieczyli fiolkę z 50 ml srebrzystej substancji, najprawdopodobniej trującej rtęci, która miała posłużyć do przestępstwa.

W jednym z mieszkań na ul. Górskiej policjanci zatrzymali zleceniodawcę - 51-letniego Wojciecha J. Mężczyzna był nietrzeźwy. Przyznał, że przeznaczył na otrucie chłopaka swojej córki 7000 zł. Powodem była niechęć do przyszłego zięcia oraz zazdrość o córkę. Pieniądze, które przeznaczył za wykonacie zlecenia pochodziły z odszkodowania jakie 51 - latek otrzymał po śmierci żony.

Aneta S., Sebastian W. i Wojciech J. trafili do policyjnego aresztu.
Powrót na górę strony