Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano dwóch złodziei i pasera

Data publikacji 05.04.2013

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu wolskiej komendy zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu oraz współpracującego z nimi pasera. Śledczy ujawnili też miejsce składowania części wymontowanych z ukradzionego auta. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty karne, a prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Od kilku tygodni policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu pracowali przy sprawie kradzieży forda, do której doszło pod koniec lutego br. na terenie Bemowa. Policyjne działania doprowadziły do rozbicia grupy przestępczej specjalizującej się w kradzieżach samochodów. Policjanci namierzyli podwórze w powiecie płońskim, gdzie przywieziony został skradziony pojazd, a następnie rozebrany na części.

Okazało się, że na terenie posesji prowadzony był skup złomu. Podczas przeszukania funkcjonariusze odnaleźli część elementów zawieszenia i silnik. 20-letni Krzysztof S. i 32-letni Krzysztof K. oraz 30-letni Grzegorz B. trafili do policyjnego aresztu. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. Mężczyźni wcześniej byli już karani za podobne przestępstwa.

Za kradzież i paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony