Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

9-latka w szpitalu. Powód – upojenie alkoholowe

Data publikacji 05.04.2013

Policjanci zostali wezwani przez mieszkankę Ornety. Kobieta zajęła się małą dziewczynką, która była kompletnie pijana. Dziecko szło ulicą chwiejąc się na nogach. Od dziewczynki czuć było alkohol. Jednak 9-latka niczego nie pamiętała. Na miejsce wezwano ratowników medycznych, którzy zabrali pijane dziecko do szpitala. Policjanci wyjaśniając okoliczności, w jakich dziewczynka upiła się ustalili, że 9-latka wspólnie ze swoim 11-letnim sąsiadem wypili po dwie butelki piwa. Sprawą nietrzeźwych dzieci i kwestią opieki nad nimi zajmie się sąd.

Około godziny 17.00 patrol pojechał na ul. 1-go Maja w Ornecie. Tam na policjantów czekała mieszkanka miasta, która zaopiekowała się 9-letnią pijaną dziewczynką. Dziecko szło ulicą ledwie trzymając się na nogach. Kiedy na miejsce przyjechali funkcjonariusze, dziewczynka siedziała na ławce. Źle się czuła. Czuć było od niej alkohol. 9-latka zaprzeczała, aby piła. Nie pamiętała też, gdzie była. Policjanci wezwali karetkę pogotowia. Ratownicy medyczni, w związku z upojeniem alkoholowym, zabrali dziecko do szpitala. Wykonane tam badanie wykazało obecność 2 promili alkoholu w organizmie dziewczynki.

Podczas interwencji do policjantów podszedł chłopiec. Okazało się, że był to 11-letni kolega 9-latki. Od niego też czuć było alkohol. Okazało się, że chłopiec i jego młodsza sąsiadka wypili po dwa piwa, które za kieszonkowe dziewczynki miał kupić dzieciom jakiś mężczyzna.

Policjanci dotarli do rodziców dzieci. Ci byli trzeźwi i zdziwieni zachowaniem swoich pociech, które kolegują się i nigdy wcześniej nie sprawiały kłopotów.

O zaistniałej sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich. Policjanci ustalają także, kim był mężczyzna, który kupił dzieciom piwo. Za rozpijanie nieletnich grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony