Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z nielegalnymi papierosami i tytoniem

Data publikacji 05.04.2013

Ponad trzydzieści tysięcy sztuk papierosów oraz siedemdziesiąt kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy ujawnili policjanci z jasielskiej komendy. Zabezpieczony towar przewozili w samochodzie dwaj młodzi mężczyźni. Wpadli w czasie kontroli drogowej. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im przestępstw i chcą dobrowolnie poddać się karze.

Policjanci drogówki pełniący służbę na terenie Jasła zatrzymali do kontroli osobowego forda na warszawskich numerach rejestracyjnych. Samochodem podróżowali dwaj młodzi mężczyźni.  W czasie sprawdzania stanu technicznego pojazdu podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziło nerwowe zachowanie kierowcy. Wkrótce okazało się, co było tego powodem. Samochód wypełniony był  papierosami oraz tytoniem bez polskich znaków akcyzy.

Podróżujący fordem mężczyźni zostali zatrzymani. Okazali się nimi 24- i 25-letni mieszkańcy powiatu siedleckiego. W ich samochodzie policjanci znaleźli łącznie 31 tys. sztuk papierosów oraz 74 kilogramy  tytoniu. Wartość uszczuplenia skarbowego z tytułu nieodprowadzonej akcyzy oszacowano na blisko 70 tys. zł.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej postawili zatrzymanym dwa zarzuty popełnienia przestępstw z kodeksu karnego skarbowego. Mężczyźni w czasie przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów i chcą dobrowolnie poddać się karze. Ponadto na poczet  przyszłych kar i grzywien, funkcjonariusze tymczasowo zajęli mienie podejrzanych w postaci kilkunastu tysięcy złotych w gotówce.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony