Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pogrążył ich kalendarz

Data publikacji 05.04.2013

Bialscy policjanci odzyskali wczoraj skradziony w styczniu 2013 r. samochód marki VW Passat. Dzień wcześniej kryminalni zatrzymali 4 pracowników jednego z warszawskich warsztatów samochodowych, gdzie jak podejrzewali policjanci, rozbierano na części kradzione pojazdy. Mężczyźni odpowiadać będą za paserstwo. Zatrzymani to mieszkańcy woj. mazowieckiego w wieku od 34 do 37 lat.

W minioną środę policjanci z KMP w Białej Podlaskiej zatrzymali czterech mieszkańców woj. mazowieckiego. Zatrzymani mężczyźni wieku od 34 do 37 lat to pracownicy jednego z warszawskich warsztatów samochodowych.  Policjanci podejrzewali, że właśnie w tym warsztacie rozbierano na części kradzione pojazdy. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia.   Efektem środowej pracy policjantów był ponowny wyjazd do Warszawy. Kryminalni ustalili miejsce gdzie znajdował się skradziony w styczniu bieżącego roku z Białej samochód.  Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Chełma oraz policjantów z KP Warszawa Wawer odzyskali wczoraj VW passata. Funkcjonariusze nie mieli żadnych wątpliwości, że w sprawę kradzieży zamieszkani są pracownicy warsztatu. Zdradził ich kalendarz, który wisiał w warsztacie, a  który wcześniej znajdował się w skradzionym aucie. Okazało się, że wyprodukowano ich jedynie 20 sztuk i nie mogły one trafić w przypadkowe ręce.
 
Policjanci oprócz samochodu zabezpieczyli również elementy pojazdów skradzionych w Gdyni, Zabrzu i na terenie Niemiec. Sprawa ma charakter rozwojowy. Dzisiaj zatrzymani będą doprowadzani do bialskiej prokuratury.

(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony