Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani do napadu w Wólce Kosowskiej

Data publikacji 05.04.2013

Policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw przy wsparciu policjantów wydziału realizacyjnego KSP zatrzymali dwie osoby. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 32-letni mężczyzna i 30-letnia kobieta mogą mieć związek z brutalnym napadem na konwojentów, do którego doszło 14 marca 2013 r. w Wólce Kosowskiej. Czynności w tej sprawie wykonywane są w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Apelacyjną w Warszawie.

Realizacja przygotowana przez policjantów ze stołecznego „terroru” i wydziału realizacyjnego KSP przeprowadzona została w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Apelacyjną w Warszawie.

32-letni Arkadiusz M. został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. 30-letnia Karolina P. została zatrzymana na ulicy Grójeckiej, u zbiegu z Banacha w Warszawie. Samochód, którym jechała został zablokowany przez nieoznakowane radiowozy. Dynamiczna akcja policjantów kompletnie ją zaskoczyła. Mężczyzna i kobieta zostali przewiezieni do komendy policji, a następnie do Prokuratury Apelacyjnej, gdzie przedstawione zostały im zarzuty pomocnictwa w napadzie, do którego doszło 14 marca br. w Wólce Kosowskiej.

Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj Prokuratura wystąpi do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec Arkadiusza M. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Przypomnijmy. 14 marca br. pracownicy prywatnej firmy ochrony osób i mienia dostarczali gotówkę do placówki bankowej na terenie targowiska w Wólce Kosowskiej. W momencie wejścia do środka hali targowej zostali zaatakowani przez trzech mężczyzn, którzy oddali w ich kierunku strzały z broni palnej. Dwoje konwojentów zostało rannych. Sprawcy zabrali worki z pieniędzmi i uciekli do samochodu, w którym czekał ich wspólnik. Poruszali się granatowym Fordem Mondeo (kombi starego typu).

Po napadzie rannych konwojentów przewieziono do szpitali, gdzie byli operowani.

Stołeczna policja prosi o kontakt osoby, które widziały zdarzenie lub posiadają inne informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości lub miejsca pobytu sprawców napadu. Informacje można przekazywać pod numer telefonu wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw 22 603-65-59 (w godz. 8.00 – 21.00) lub całodobowo pod alarmowe numery 997 i 112. Zapewniamy anonimowość.

(KSP / pt)
 

Film Zatrzymani do napadu w Wólce Kosowskiej

Opis filmu: napady, rozboje, konwoje

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani do napadu w Wólce Kosowskiej (format flv - rozmiar 4.8 MB)

Powrót na górę strony