Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Królik" i "Krzyżak" znowu zatrzymani

Data publikacji 05.04.2013

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KSP od kilku tygodni rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżą samochodów i paserstwem, a także demontażem aut na części. Zatrzymano trzy osoby i odzyskano trzy skradzione samochody.

Policjanci z „samochodówki” prowadzili działania operacyjne, których celem była likwidacja zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów. Sprawcy „specjalizowali” się w autach japońskich marek, ale nie gardzili również europejskimi. Na celowniku policjantów znaleźli się między innymi Rafał K. ps. Królik  i Piotr K. ps. Krzyżak.

Policjanci ustalili, że 37-letni „Królik” i 33-letni „Krzyżak” mogą mieć związek z kradzieżą hondy accord, do której doszło na warszawskiej Woli. Obaj mężczyźni wpadli w Mławie w momencie, kiedy przekazywali hondę paserowi o ps. Sowa na jego posesji.

Podczas akcji policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową i zabezpieczyli dwie hondy CRV. Najprawdopodobniej samochody pochodzą z kradzieży i zostały zalegalizowane.

Zebrany przez policjantów z „samochodówki” materiał dowodowy pozwolił na skierowanie przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Wola wniosku do sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych mężczyzn na trzy miesiące. Sąd zadecydował o zastosowaniu takiego środka zapobiegawczego.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Typowane są kolejne samochody skradzione przez grupę.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony