Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzili ponad 200 000 złotych

Data publikacji 05.04.2013

13 osób usłyszało zarzuty w związku z wyłudzeniem w jednym z prudnickich banków ponad 210 000 złotych kredytu na podstawie sfałszowanych dokumentów. Podejrzanym grożą kary nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli sprawę wyłudzenia ponad 210 000 zł kredytu z jednego z prudnickich banków. Sprawę realizowali policjanci z Głubczyc w wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępstwami Gospodarczymi KWP w Opolu.
Jak ustalili funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą, na przełomie lat 2010/2011 grupa mieszkańców województwa opolskiego w jednym z prudnickich banków wyłudziła ponad 210 000 zł. Policjanci udaremnili ten proceder.

Jak ustalili funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą, podstawione osoby na podstawie fałszywych zaświadczeń o zarobkach i zatrudnieniu wyłudziły 15 kredytów bankowych. Fałszywe zaświadczenia wystawiane były rzekomo w Polsce, Holandii i Anglii. Śledczy ustalili, że całością przestępczej grupy kierowało dwóch mężczyzn w wieku 36 i 50 lat. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty sprawstwa kierowniczego. Natomiast 33-letni pracownik banku usłyszał zarzut pomocnictwa. Wobec 33-latka Sąd Rejonowy w Głubczycach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące. Mężczyzna po wpłacie poręczenia majątkowego został po miesiącu zwolniony.

Pozostałe osoby ( w wieku od 32 do 54 lat) usłyszały zarzuty wyłudzenia kredytów bankowych. Wyłudzano kredyty od 1300 zł do 50 000 zł. W tej sprawie zarzuty usłyszało w sumie 13 osób. Wobec dziesięciu z nich zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, a jedna została tymczasowo aresztowana.

Podejrzanym grożą kary nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / pt)

Powrót na górę strony