Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabili gołębie-czempiony

Data publikacji 28.09.2007

Dwóch uczniów I klasy szkoły podstawowej, którzy zabili kilka gołębi – czempionów, ujął hodowca ptaków. Sprawcy nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Teraz policjanci skierują sprawę do sądu rodzinnego.

Wczoraj w Lubaniu na terenie Dolnego Śląska jeden z wieloletnich hodowców gołębi zauważył z okna swojego mieszkania dwóch chłopców, którzy chodzili wokół jego gołębnika. Mężczyzna zaintrygowany ich obecnością na terenie swojego ogrodu postanowił sprawdzić co się dzieje. Na jego widok chłopcy rzucili się do ucieczki.

Jak się okazało drzwi wejściowe do gołębnika były uchylone, a wewnątrz na podłodze leżało osiem okaleczonych gołębi. Siedem z nich nie żyło, ósmy był ranny. Klatki na gołębie były połamane i poniszczone, a na podłodze leżał drewniany kołek, którym najprawdopodobniej posłużyli się sprawcy.

Mężczyzna rzucił się w pogoń za chłopcami, których wcześniej widział przy swoim gołębniku. Ujął ich na terenie sąsiadującej z jego działką szkoły podstawowej i natychmiast poinformował o wszystkim Policję.

Funkcjonariusze zatrzymali chłopców. Jak się okazało byli oni uczniami I klasy pobliskiej szkoły podstawowej. Nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania, obarczając się wzajemnie winą za śmierć gołębi. Wartość strat zgłaszający wycenił na 10 000 złotych. Zabite gołębie należały bowiem do mistrzowskiej czołówki lotów organizowanych przez hodowców gołębi.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym w Lubaniu.
Powrót na górę strony