Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania wydziału zwalczającego przestępczość samochodową

Data publikacji 05.04.2013

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową odnaleźli i zabezpieczyli cztery samochody i kilkadziesiąt różnych przedmiotów pochodzących najprawdopodobniej z kradzieży. Zatrzymano czterech mężczyzn podejrzewanych o działalność przestępczą. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Gdańscy policjanci zwalczający przestępczość samochodową przeprowadzili wczoraj działania. Kryminalni weszli rano do czterech mieszkań jednocześnie i zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o kradzieże samochodów. Zatrzymani byli w przeszłości notowani za przestępczość samochodową.
 
Podczas przeszukania pomieszczeń należących do 48-letniego mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli w garażu volkswagena tourana, który miał już zdemontowane niektóre części. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że samochód został skradziony dwa dni temu z Zaspy. W tym samym pomieszczeniu znaleziono szereg różnych części samochodowych mogących pochodzić z włamań.
 
W tym samym czasie kryminalni zapukali do drzwi trzech innych mieszkań, gdzie zatrzymali mężczyzn w wieku 22, 33 i 43 lat. W pobliżu ich miejsc zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli dwa volkswageny passaty i audi a3. Najprawdopodobniej wszystkie one pochodzą z kradzieży. Wezwany na miejsce specjalista stwierdził, że numery vin w tych pojazdach są przerobione. W mieszkaniu 43-letniego mężczyzny funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli amunicję, łamaki, kilkanaście radioodtwarzaczy i wiele innych przedmiotów, które niewykluczone, że również pochodzą z kradzieży.
 
Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze ustalają teraz kto dokonał przerobienia numerów identyfikacyjnych w zabezpieczonych samochodach. Policjanci prowadzą też czynności zmierzające do ustalenia prawowitych właścicieli odzyskanych aut oraz pozostałych rzeczy.
 
Przerobienie numerów identyfikacyjnych to czyn zagrożony karą do 3 lat. Za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kradzież z włamaniem to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mj)

Powrót na górę strony