Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową

Data publikacji 05.04.2013

Policjanci z katowickiego wydziału antynarkotykowego i pododdziału antyterrorystycznego zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. Podczas akcji przeprowadzonej wczoraj w powiecie częstochowskim zatrzymano dwóch mężczyzn i przejęto prawie 1,5 kilograma marihuany.

Plantatorzy rozpracowywani byli od kilku  tygodni. Policjanci z wydziału antynarkotykowego precyzyjnie namierzyli w powiecie częstochowskim plantacje konopi indyjskich. To właśnie stamtąd gotowa marihuana trafiała na czarny rynek w Katowicach i innych miastach Przygotowane uderzenie prowadzili antyterroryści. Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 33 i 34 lat. W wynajmowanym przez nich domu znaleziono 550 krzewów konopi i 1,5 kilograma  gotowej marihuany.

Zatrzymani najprawdopodobniej usłyszą zarzuty nielegalnej uprawy konopi i posiadania znacznej ilości narkotyków.  W akcji wspierali policjantów  śląscy celnicy.

Zatrzymany 33-latek znany jest katowikim policjantom. Niespełna rok temu na Podbeskidziu zlikwidowano należące do niego dwie nielegalne plantacje. Nie był to wtedy koniec jego narkotykowego biznesu (przeczytaj więcej).

(KWP w Katowicach / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.09 MB)

Powrót na górę strony