Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany 3 listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany

Data publikacji 06.04.2013

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Puławach zatrzymali 27-letniego mieszkańca Suwałk, który był poszukiwany 3 listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna od 5 lat ukrywał się m.in. poza granicami kraju. Wczoraj wpadł w ręce kryminalnych. Na swoim koncie ma m.in. kradzieże popełnione na terenie powiatu puławskiego.

W połowie marca br. puławscy policjanci poinformowani zostali o kradzieżach złomu. W pobliżu miejsca zdarzenia widziany był czarny volkswagen. Wczoraj kryminalni prowadząc swoje działania zauważyli podobne auto na ulicy 6 sierpnia. Kierujący samochodem został zatrzymany do kontroli. W pojeździe znajdowało się dwóch mężczyzn. Jak się okazało kierowca nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Policjantom podał początkowo dane innej osoby, ale podczas legitymowania „pogubił się”. Do wyjaśnienia swojej tożsamości został przewieziony do komendy. Tam policjanci ustalili jego prawdziwe nazwisko. Zatrzymanym okazał się 27 letni mieszkaniec Suwałk. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazał się także, że był on poszukiwany między innymi 3 listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Poszukiwany był przez Sąd w Łodzi i Sokółce za rozboje i kradzieże. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Dzisiaj usłyszy zarzuty kradzieży za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, a następnie zostanie przewieziony do zakładu karnego.

 

Źródło:KWP w Lublinie

Powrót na górę strony