Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie posiadali broń i amunicję

Data publikacji 28.09.2007

Dolnośląscy i warmińsko-mazurscy policjanci zatrzymali łącznie trzy osoby, które posiadały broń i amunicję bez wymaganego zezwolenia. U dwóch mężczyzn z województwa dolnośląskiego policjanci znaleźli dwa pistolety, broń myśliwską i 259 nabojów. Trzeci, pochodzący z jednej z podbiskupickich miejscowości miał broń pochodzącą z okresu II wojny światowej i kilka nabojów.

Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany przez policjantów z Ząbkowic. W trakcie przeszukania posesji należącej do 32-latka funkcjonariusze znaleźli w specjalnej skrytce strzelbę myśliwską i 197 nabojów. Jak się okazało, 32-latek nie posiadał zezwolenia ani na broń, ani na amunicję. 

To przeszukanie miało związek ze zdarzeniem sprzed kilku dni. Wtedy to podczas libacji alkoholowej 32-latek poturbował innego mężczyznę, który w efekcie trafił do szpitala. 

W Strzegomiu, również w czasie przeszukania mieszkania 30-latka, funkcjonariusze sekcji kryminalnej zabezpieczyli przechowywane bez zezwolenia dwa pistolety i 62 naboje.

Z kolei warmińsko-mazurscy policjanci w domu  49-letniego mieszkańca jednej z podbiskupskich miejscowości znaleźli broń sprzed II wojny światowej. Stała  za szafką, a obok niej leżało 9 nabojów.

Za nielegalne posiadanie broni i amunicji zatrzymanym mężczyznom może grozić do 8 lat więzienia. Pierwszy z zatrzymanych odpowie dodatkowo za uszkodzenie ciała.

Powrót na górę strony