Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

7 osób zatrzymanych za próbę wyłudzenia kredytów

Data publikacji 07.04.2013

Mokotowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali grupę siedmiu osób. Mężczyźni usiłowali wyłudzić w jednym z warszawskich banków trzy kredyty na łączną kwotę ok. 120 tys. Wszyscy zostali zatrzymani na gorącym uczynku i trafili do policyjnego aresztu. Teraz odpowiedzą za usiłowanie oszustwa, ukrywanie oraz fałszowanie dokumentów a 41-letni Leszek Z. za posiadanie środków odurzających. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że w jednej z mokotowskich placówek ma dojść do wyłudzenia aż trzech kredytów na łączną kwotę ok. 120 tys. Ze wstępnych informacji wynikało, że 30-letni Łukasz Z., 27-letni Michał Sz. oraz 48-letni Jacek R. chcą nielegalnie uzyskać pieniądze. Po przybyciu na miejsce policjanci zatrzymali oszustów. Jak się okazało grupie mężczyzn pomagał 45-letni Tadeusz L., który sfałszował zaświadczenia o pracy oraz ukrywał dokumenty. Wszyscy zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

Policjanci podczas wykonywania czynności służbowych przed budynkiem banku zauważyli siedzącą w samochodzie kolejną grupę mężczyzn. Podejrzewali, że również oni mogą mieć związek z całym procederem. Postanowili to sprawdzić. Jak się okazało ich przypuszczenia się potwierdziły. Zatrzymali 41-letniego Leszka Z., u którego ujawnili niewielką ilość środków odurzających oraz 45-letniego Janusza Ł. i 35-letniego Mariusza K.

Wszyscy trafili do policyjnego aresztu i teraz odpowiedzą za usiłowanie oszustwa. 41-Leszek Z. usłyszał zarzut za posiadanie środków odurzających a 45-letni Tadeusz L. za sfałszowanie dokumentów.

Oszustwo zgodnie z kodeksem karnym zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KSP/pb

Powrót na górę strony