Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XI Mistrzostwa Polski Policjantów – Maraton Dębno 2013

Data publikacji 08.04.2013

Wczoraj już po raz jedenasty policjanci, wspólnie z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z całej Polski, uczestniczyli w maratonie w Dębnie. W trakcie 40 edycji międzynarodowych zmagań na starcie stanęło ponad 1390 zawodników, w tym ponad setka policjantek i policjantów z całego kraju.

Organizatorem XI Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP woj. zachodniopomorskiego. Honorowym patronatem zawody objął Komendant Główny Policji.

Trasa maratonu wiodła przez piękne tereny gminy Dębno. Zawodnicy walczyli biegnąc trzy pętle na trasie Dębno – Dargomyśl – Cychry – Dębno. Tego dnia maratończykom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, co sprzyjało zawodnikom w rywalizacji i kibicującej publiczności, która na całej trasie biegu oklaskiwała zmagania wszystkich sportowców. Od samego początku walka o miano najlepszego w kraju maratończyka w Policji była niezwykle zacięta.

W tegorocznych policyjnych mistrzostwach wzięło udział osiem kobiet, czyli o jedną mniej niż w roku ubiegłym. W klasyfikacji kobiet pierwsza na metę dotarła Marta Witke  z KMP Poznań, druga zameldowała się Beata Nienadowska  z KMP Elbląg, a na pudło z numerem 3 wbiegła Monika Mrugała  z KMP Opole.

Na mecie policyjnych mistrzostw jako pierwszy pojawił się Adam Thiel  z KPP Lembork. Drugi na mecie zameldował się Jakub Burghardt , który reprezentował Szkołę Policji w Katowicach. Natomiast na miejscu trzecim uplasował się Guzdowski Dariusz z Szkoły Policji w Słupsku.

Ze startujących w maratonie reprezentantów województwa zachodniopomorskiego najlepszy był Krzysztof Juszczyk z Komisariatu Policji Szczecin nad Odrą, drugi przybiegł na metę Robert Sobczyk  z KPP Kołobrzeg a trzeci zameldował się Jacek Wójcik z KWP w Szczecinie.

Na mecie zwycięzcy nagradzani byli medalami przez Komendanta Powiatowego Policji w Myśliborzu insp. Bogusławę Bonter – Mazek oraz Przewodniczącego Związków Zawodowych Policjantów garnizonu zachodniopomorskiego Mariana Boguszyńskiego. Natomiast podczas gali inauguracyjnej, która odbyła się na głównej scenie, medale i nagrody wręczał Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinspektor Wojciech Olbryś.

Oprócz medali policjanci otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W czasie biegów trwały imprezy towarzyszące, w trakcie których policjanci przygotowali szereg atrakcji dla mieszkańców Dębna i przybyłych kibiców - szczególnie tych najmłodszych. Na specjalnie wyznaczonych stoiskach policyjnych najmłodsi mogli zostawić swoje odciski palców, zrobić pamiątkowe zdjęcie z maskotką zachodniopomorskich policjantów - Gryfusiem, a także zapoznać się z inicjatywami prewencyjnymi i profilaktycznymi policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Zainteresowani mogli również obejrzeć sprzęt policyjny, używany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. Policjanci z zachodniopomorskiej drogówki zaprezentowali  symulator jazdy skuterem zakupiony  w ramach kampanii  ekologicznie na dwóch kółkach realizowany wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.                     

Podczas mistrzostw wręczono również nagrody dla dzieci z powiatu myśliborskiego, które brały udział w konkursie plastycznym pt. " Policjant w oczach dziecka”.              

Dziękujemy wszystkim uczestnikom sportowych zmagań i do zobaczenia za rok!

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony