Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akt oskarżenia za kradzieże i włamania

Data publikacji 08.04.2013

Skierowaniem aktu oskarżenia do sądu zakończyło się śledztwo prowadzone przez kryminalnych z KWP Radom pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Pięciu mężczyzn usłyszało między innymi zarzuty kradzieży z włamaniem oraz paserstwa - w śledztwie ustalono, że sprawcy ukradli lub usiłowali ukraść co najmniej 15 samochodów. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma swój początek w marcu w 2012 roku. Wtedy to kryminalni z KWP zs. w Radomiu w  dziupli na terenie powiatu starachowickiego znaleźli skradzione tej samej nocy w Sędziszowie audi. Odnaleziono również  bardzo dużo elementów karoserii i mechaniki z aut pochodzących także z kradzieży. Zatrzymano wtedy czterech mężczyzn, z których trzech zostało tymczasowo aresztowanych.

W śledztwie prowadzonym przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu, nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Radomiu, ustalono że grupa pięciu mężczyzn, działając wspólnie, ukradła lub usiłowali ukraść co najmniej 15 samochodów osobowych różnych marek. Jak ustalili śledczy, podejrzani kradli samochody na terenie trzech województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Kradzione samochody były rozbierane na części, a następnie sprzedawane.  Role  w grupie były podzielone. Jedni zajmowali się wyborem auta oraz jego kradzieżą i rozbiórką, inni sprzedażą rozebranych części.

Na podstawie zebranych dowodów, Prokuratura Okręgowa w Radomiu skierowała do sądu akt oskarżenia. Pięciu mężczyzn usłyszało między innymi zarzut kradzieży z włamaniem oraz paserstwa. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.98 MB)

Powrót na górę strony