Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci poszukują ofiar gwałciciela

Data publikacji 08.04.2013

Krakowska policja zatrzymała seryjnego gwałciciela. W prowadzonym śledztwie zebrano dowody pozwalające na przedstawienie sprawcy 7 zarzutów gwałtu, usiłowania gwałtu oraz dopuszczania się innych czynności seksualnych. Śledczy przypuszczają jednak, że ofiar mogło być więcej. Proszą napadnięte kobiety o kontakt.

35-letni Piotr R. pochodzi z okolic Krakowa. Od dwóch lat wynajmował mieszkanie w dzielnicy Krowodrza, najmując się dorywczo do prac budowlanych.

Według śledczych swoją przestępczą działalność rozwijał zaledwie przez kilka miesięcy (wiosna – lato 2012). Ustalono, że nad ranem często pojawiał się na ulicach Krowodrzy czy Śródmieścia i czyhał na samotne młode kobiety powracające po pracy do swoich domów. Aby nie wzbudzić podejrzeń obserwowanej kobiety, idąc za nią udawał, że rozmawia przez telefon komórkowy. Kiedy dziewczyna dochodziła do swojej kamienicy czy bloku wchodził za nią do klatki schodowej. Tutaj siłą zmuszał napadnięta do poddania się jego woli. Wybierał kobiety dwudziestokilkuletnie, pracujące w pubach czy dyskotekach w centrum, które kończyły pracę nad ranem i samotnie wracały do swojego domu.

Z ustaleń policji wynika, że sprawca czasami sam zaczepiał samotną dziewczynę np. czekającą nocy na przystanku autobusowym i zapraszał ją do swojego domu. Tutaj częstował swojego gościa alkoholem doprawionym najprawdopodobniej narkotykiem, po którym dziewczyna traciła świadomość. Swoje poczynania z nieprzytomną kobietą rejestrował za pomocą aparatu fotograficznego.

Został zatrzymany nad ranem pod koniec lipca ub.r. kiedy szedł za upatrzoną przez siebie kobietą.

W prowadzonym śledztwie zebrano dowody pozwalające na przedstawienie sprawcy 7 zarzutów gwałtu, usiłowania gwałtu oraz dopuszczania się innych czynności seksualnych. Mężczyzna został decyzją sądu aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń policjantów wynika jednakże, że ofiar tego mężczyzny było znacznie więcej. Dlatego też krakowska policja zwraca się z prośbą do pokrzywdzonych kobiet o kontakt osobisty w tej sprawie z Komendą Miejską Policji w Krakowie przy ul. Siemiradzkiego 24, lub telefoniczny: wydział kryminalny 12 61 52 450; oficer dyżurny 12 61 52 908 lub 997.

Rysopis sprawcy:

Wzrost 174 cm; budowa średnia , 80 kg wagi;
Łysina czołowa, włosy ciemnoblond, brak zarostu; oczy szaroniebieskie;
Podejrzany ma tatuaże na klatce piersiowej oraz obu ramionach.

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony