Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Starsza kobieta leżała ranna w mieszkaniu – pomógł jej policjant

Data publikacji 08.04.2013

Policjant z bolesławieckiej komendy powiatowej prawdopodobnie uratował życie 79-letniej kobiecie. Funkcjonariusz podjął natychmiastową interwencję w nocy, po tym jak usłyszał odgłosy dobiegające z jednego z sąsiednich mieszkań. Pomoc przyszła na czas. Kobietą zajęli się lekarze. Policjant natomiast zaopiekował się mieszkaniem samotnie żyjącej starszej pani i jej psem.

Do zdarzenia doszło około godziny 4.00 w nocy. Funkcjonariusz będąc u siebie w domu usłyszał jęki dochodzące z innego mieszkania. Nie będąc obojętnym na ludzką krzywdę, zaczął szybko ustalać skąd te odgłosy dochodzą. Po ustaleniu mieszkania policjantowi udało się wejść do środka. Wewnątrz zauważył leżącą na podłodze w łazience starszą kobietę, mieszkankę jego bloku.

Policjant natychmiast zaopiekował się kobietą, wzywając jednocześnie pogotowie ratunkowe. Okazało się, że starsza pani dzień wcześniej złamała nogę i od tego momentu cierpiąc, leżała na podłodze. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził, że z uwagi na osłabienie kobiety, znajdowała się ona w sytuacji zagrażającej życiu.

Starsza pani została przewieziona do szpitala, a funkcjonariusz zaopiekował się jej mieszkaniem i psem.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony