Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził podpaleniem stacji paliw

Data publikacji 28.09.2007

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził podpaleniem jednej ze stacji paliw w centrum miasta. Nie doszło w ten sposób do groźnego w skutkach pożaru i wybuchu. Zatrzymany trafił do specjalistycznego szpitala na obserwację.

W nocy z 27/28 września br policjanci otrzymali informację, że na jednej ze stacji paliw w centrum miasta nieznany mężczyzna grożąc podpaleniem sterroryzował pracowników. Z relacji wynikało, że mężczyzna wszedł na teren sklepu, kopnął szybę lodówki, a następnie zaczął rozrzucać produkty stojące na półkach. Gdy zbliżył się z zapalonym papierosem do regału z olejami i środkami łatwopalnymi, personel w obawie o własne bezpieczeństwo opuścił sklep.

Na miejscu, wewnątrz budynku, policjanci zastali stojącego przy regałach mężczyznę, który w jednej ręce trzymał zapalonego papierosa, drugą natomiast rozlewał wokół siebie płyn. Po chwili, nadal trzymając w ręku papierosa, sięgnął po puszkę kolejnego łatwopalnego płynu.

Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Był przy tym bardzo agresywny. Ponieważ sprawiał wrażenie osoby niepoczytalnej, policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Decyzją lekarza został on przewieziony do szpitala specjalistycznego, gdzie pozostał na obserwacji.
Powrót na górę strony