Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane auto skradzione na terenie Niemiec

Data publikacji 08.04.2013

Policjanci Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie Wlkp. po pościgu odzyskali skradzioną na terenie Niemiec hondę accord. Wartość pojazdu to około 50 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 7 kwietnia. Policjanci Ruchu Drogowego KWP w Gorzowie Wlkp. otrzymali informację, że kierujący hondą accord (na łotewskich numerach rejestracyjnych) nie zatrzymał się do kontroli policji niemieckiej i straży granicznej. Natychmiast, po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci włączyli się do działań pościgowych, zmierzając w kierunku trasy, którą poszukiwane auto wjechało na teren Polski. Kierowca hondy jechał z bardzo dużą prędkością, nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów drogą A-2 w kierunku Poznania kierowca auta kontynuował ucieczkę, zjeżdżając z autostrady na drogę krajową-92. Po kilku minutach pościgu, za miejscowością Pniów, uciekinier zjechał w drogę polną. Tam porzucił auto.

Funkcjonariusze z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych w Świecku potwierdzili, że samochód został skradziony na terenie Niemiec. Wartość odzyskanego samochodu oszacowano na około 50 tys. złotych. Pojazd został zabezpieczony przez sulęcińskich policjantów. Policjanci poszukują sprawcy kradzieży.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony