Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bliźniaczki handlowały narkotykami

Data publikacji 08.04.2013

Kryminalni z Osowej zatrzymali 19-letnie bliźniaczki, które handlowały narkotykami. W ich mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 150 g marihuany, z której można wyprodukować kilkaset porcji tego narkotyku. Prokurator zastosował wobec nich dozór oraz poręczenie majątkowe. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Osowej ustalili, że pewne bliźniaczki zajmują się handlem narkotykami. W piątek wieczorem zapukali do drzwi mieszkania 19-latek. Młode gdańszczanki były zaskoczone wizytą policjantów.
 
W wyniku przeszukania ich pokoju funkcjonariusze znaleźli schowane w szafie dwa worki z zawartością 148 g marihuany. Z zabezpieczonych narkotyków można wyprodukować nawet kilkaset porcji. Kryminalni zabezpieczyli także kilka porcji amfetaminy, wagę elektroniczną oraz
notes z zapiskami, które mogą świadczyć o przestępczym procederze. Jedna z sióstr była już w przeszłości karana za przestępstwo narkotykowe.
 
W sobotę policjanci doprowadzili bliźniaczki do prokuratury, gdzie zastosowano wobec nich dozór policji oraz poręczenie majątkowe.
 
Za handel znaczną ilością narkotyków grozi im kara pozbawienia wolności do 12 lat.

(KWP w Gdańsku / mj)

Powrót na górę strony