Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali 32-latka

Data publikacji 08.04.2013

St. sierż. Marcin Ślepecki i st. post. Anna Klim z głubczyckiej Policji uratowali mężczyznę, który targnął się na swoje życie. 32-latek przewieziony został do szpitala. Jest już pod opieką specjalistów.

7 kwietnia 2013 roku, kilkanaście  minut po 17, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach otrzymał telefoniczną informację od kobiety, że w jednym z mieszkań na terenie miasta jej syn zamierza targnąć się na własne życie.

Dyżurny natychmiast skierował tam patrol policji. Gdy funkcjonariusze przejechali na miejsce, drzwi do mieszkania były zamknięte, nikt też nie chciał ich otworzyć. Policjanci podjęli decyzję o ich wyważeniu. Wezwani na miejsce strażacy wyważyli drzwi.

Gdy policjanci weszli do mieszkania, na klamce z  kablem owiniętym wokół szyi wisiał mężczyzna. St. sierż. Marcin Ślepecki chwycił 32-latka mężczyznę i podniósł go do góry, a st. post. Anna Klim ściągnęła kabel z jego szyi. Funkcjonariusze natychmiast po ułożeniu mężczyzny na podłodze przystąpili do przywrócenia mu funkcji życiowych. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe.  Po chwili 32-latek odzyskał przytomność. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie przebywa pod opieką specjalistów.

(KWP w Opolu / mg)
 

Powrót na górę strony