Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bestialsko zabili psa

Data publikacji 08.04.2013

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mężczyznom podejrzanym o bestialskie zabicie psa. Policjanci ze Strzegomia szybko ustalili sprawców, którymi okazali się mężczyźni w wieku 19 i 50 lat. Teraz obaj za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z Komisariatu Policji w Strzegomiu zostali poinformowani przez mieszkańca Gminy Strzegom o odnalezieniu martwego psa. Jak ustalili policjanci, w Wielki Piątek tj. 29 marca 2013 roku 19–letni mężczyzna wyprowadził psa z posesji swojego krewnego. Za wyprowadzenie zwierzęcia miał dostać od 50-latka 100 złotych. Następnie mężczyźni doprowadzili psa do pobliskiego lasu, gdzie zwierzę zostało przywiązane do drzewa. Przywiązany do drzewa pies był kilkakrotnie uderzany drewnianym kołkiem w głowę i tułów. Skatowanego i martwego psa pozostawili w polu.

Mężczyzna, który odnalazł psa zakopał go i 3 kwietnia br. poinformował o zdarzeniu policjantów ze Strzegomia. Jeszcze tego samego dnia sprawcy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Trafili do policyjnego aresztu. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, iż powodem zabicia psa, było podjadanie przez niego karmy psa sąsiada oraz zagryzanie kur. Zwłoki psa zostały zabezpieczone przez weterynarza w celu wykonania sekcji.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury. Zastosowane zostały wobec nich dozory policyjne oraz poręczenia majątkowe. Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi im teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony