Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł daewoo tico - zatrzymany na gorącym uczynku

Data publikacji 08.04.2013

20-letni Dariusz G. został zatrzymany zaraz po kradzieży samochodu. Mężczyzna jechał z dużą prędkością skradzionym daewoo tico. Pojazd został zauważony przez policyjny patrol. Jak się okazało, 20-latek ma na swoim koncie 10 kradzieży tico z terenu miasta. Teraz Dariuszowi G. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

20-letni Dariusz G., którego zatrzymali policjanci, ma na koncie znacznie więcej kradzieży pojazdów. Szczególnym upodobaniem 20-latek darzył samochody daewoo, a dokładniej małe tico. Z ustaleń policjantów wynika, że wersję tego auta kradł najczęściej i to od kilku miesięcy. Zwykle samochód zabierał z parkingu i demontował. Niektóre części sprzedawał, a resztę za niewielką kwotę oddawał do punktu skupu złomu. Policjanci ustalili, że łącznie ukradł on 10 samochodów z terenu Elbląga.

Mężczyzna został zatrzymany w skradzionym tico w nocy z czwartku na piątek około godziny 23.30. Zatrzymał się, widząc goniący go policyjny radiowóz. Funkcjonariusze mieli wcześniej zgłoszenie o kradzieży auta. W zatrzymanym samochodzie wybita była boczna szyba, a spod kierownicy wystawały przewody. Mężczyzna przyznał, że uruchomił auto bez kluczyka. Okazało się, że 20-latek nie powinien się znaleźć za kierownicą tego auta przynajmniej z czterech powodów – auto nie było jego własnością, był pod wywem alkoholu, nie miał uprawnienia do kierownia oraz miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz mężczyzna odpowie za swoje czyny przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony